nwd_logo

Nasi artyści

penx1
Klipy
Social Media
Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem koncertu Penxa lub chcesz skontaktować się w celach biznesowych napisz na adres: menago@dissorder.pl (Filip Kot).

PENX

Raper z Krakowa, były członek ekipy Patokalipsa, podziemnego duetu Projekt 5-6 oraz, wspólnie z Filipem Kotem, założyciel labelu New World Dissorder. Zagrał wiele koncertów, a także występował w różnych bitwach freestyle’owych (np. Wojna o Wawel, KRK BattleMode).

Pierwsza produkcja na jakiej można było usłyszeć Penxa, to Ciężki kawałek wielkiego orzecha nie do zgryzienia z 2010 roku, jest to album duetu Projekt 5-6, czyli EsZet i Penx.
W 2012 roku, Penx wraz z pozostałymi członkami Patokalipsy, wydał album pt. Zamknij mordę jak rap gra Bootleg. W roku 2014 roku, Patokalipsa wydała kolejny album – Droga krajowa 0,7. Pod koniec roku 2014, Penx wydał swój solowy i długo oczekiwany album Dissaster, który pomógł mu znacznie zwiększyć popularność.

Na sam koniec roku 2015, bo aż 31 grudnia, ukazała się jego druga solowa produkcja pt. Abstrackt.

Kolejnym jego krokiem było wydanie długogrającej płyty w Step Records pt. Michał LP, która została bardzo dobrze przyjęta na rynku muzycznym.

W maju 2018 roku, ekipa Patokalipsa oraz sam artysta poinformowali, że Penx odszedł z grupy zakładając tym samym własny label New World Dissorder, którego sumptem wydał Dissorder EP.